Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Vajinal orgazm

 

Orgazm, kadında cinsel uyarım ve zevkin en yüksek noktası olarak tanımlanabilir. Orgazm sırasında çiftlerde ve özellikle kadında  nefes alıp verme sıklığı, kalp hızı ve kan basıncı artar,göz pupilleri büyür, dudaklar koyulaşır, göğüs uçları dikleşir, klitoris sertleşir.Orgazmın sonuna doğru artan heyecanla beraber deri kızarır ve tüm vucutta terleme başlar.  Kadında büyük dudaklar, klitoris, vajen ve pelvik organlar penisteki gibi büyür ve sonuçta genişleler.

Kaç çeşit orgazmın vardır  tipleri nelerdir?

Kadın vücudunda uyarılmayı sağlayan çok sayıda erojen bölge vardır. Bu erojen bölgelerden en çok bilinenleri vajina  ve klitoristir. Orgazm da vajinal ve klitoral orgazmlar olarak ikiye ayrılabilir. Klitoris çevresindeki bölgeler noröalden çok duyarlıdır. Klitorisin  fiziksel fonksiyonu cinsel zevk vermektir. Birçok kadın klitoral orgazm ın en yoğun orgazm olduğuna inanır. Bunun dışında kadınlar vajinal orgazma ulaşmanın daha zor olduğuna inanırlar. Vajinan dış 1/3'ü en duyarlı bölgesidir. Bir orgazmın diğerinden daha iyi olduğunu söylemek her zaman mümkün değildir, her ikisi de farklı zevk alma biçimleridir. Her kadın kendi tecrübeleri ile birini tercih edebilir ve bu nedenle kadının partnerinin, kadının tercih ettiği tipi bilmesi de önem taşımaktadır.

Vajinal orgazm nedir?

Orgazmı bütün olarak ele almak gerekir. Bu da sevişmenin başından sonuna kadar olan tüm süreçtir. Halk arasındaki boşalma denilen kavram ise cinsel ilişki, seks esnasında hazzın doruk noktasına ulaştığı yerdir. Klitoris vajinanın en uç noktası olup penisle aynı hassasiyete sahiptir. Aynı zamanda kadının orgazma ulaşması sırasındaki hazırlanmada en üst göreve sahiptir. Kadınlar belli düzende cinsel yaşama sahip olana kadar klitoral orgazm yaşarlar. Vajinal orgazm ise yaşanabilir ancak zor bir olaydır. Ayrıca vajinal orgazmda da klitorisin etkisi büyüktür.

Vajinal orgazm nasıl oluşur?

Vajinal orgazmdan hemen önce dakikalarca süren bir haz dönemi vardır. Orgazm, vajinada veya rahimde hissedilebilen istemsiz ve zevk veren kasılmalarla aniden ortaya çıkar. Bazı kadınlarda  vajinal orgazm, kasılmalar hissedilmeden gerçekleşir. İstemsiz kasılmalar ve spazmlar, bacaklar, karın, kollar ve sırt gibi değişik vücut bölgelerinde görülebilir. Vaginal orgazm sırasında vajen bezleri vajinayı iyice kayganlaştıran ve sıklıkla erkekteki orgazma benzetilen bir sıvı salgılarlar.

...