Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Kızlık zarı dikimi, tamiri

 

Kızlık zarı dikimi veya tıbbi adı ile  hymenoplasty  ameliyatının bir jinekolog tarafından  yapılması teknik olarak mümkündür. Fakat her jinekolog kızlık zarı dikilmesi işlemini  yapmayı kendi açısından etik ve doğru bulmayacağı için kızlık zar dikimi de doğal olarak yapmayabilir.

Günümüzde kızlık zarı dikimi için sosyal nedenler ile bir çok kadın jinekolog doktora başvurup  bu sorun ile ilgili çözüm aramaktadır. Bir çok toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda ve sosyal kültürel yapımızda da   "bekaret, kızlık zarı,  hymen" çok önemlidir bir ve bekaretini kaybetmiş olan kadınlar bu soruna çözüm aramaya çalışmaktadır. Bu yapılan tamir işlemi küçük bir müdahale olup sıklıkla kızlık zarı ameliyatı veya bekaret zarı dikimi olarak da hastalar tarafından  adlandırılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi, tamiri teknik olarak ne şekilde yapılır?

Kızlık zarı dikimi teknik açısından  iki şekilde yapılmaktadır. İlki  tanesi halk arasında "geçici kızlık zarı dikimi, tamiri" veya "geçici yöntem kızlık zarı dikimi, tamiri" olarak da isimlendirilen  ve planlanan cinsel ilişkiden ortalama en geç 3-4 gün öncesi yapılan bir kızlık zar dikimi şeklidir. Hymen’e kendiliğinden ortalama bir hafta içinde  eriyen iplikler ile bir çeşit ağ şeklinde dikiş konarak düğümler atılmakta ve ilişki sırasında penis bu iplikleri dikilmiş  oldukları yerlerden kopararak bu sırada yırtılan vajina veya hymen dokusundan cinsel ilişki ile kan gelmesini sağlamaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi yöntemi ile aslında kanayan kızlık zarı değil, vajina  kenarlarına konulan ipliklerin yırttığı vajianay ait dokulardır.Geçici kızlık zarı dikilmesi işlemi çok kısa sürmekte olup  genellikle lokal veya hatta nadiren de olsa  genel anestezi ile yapılır ve  bu şekil bekaret zarı dikimi 5-10 dakikada bitmektedir. Operasyon sonrası hasta doktorunun önerilerini de göz önünde bulundurarak ciddi sayılacak  bir ağrı ve benzeri şikayeti olmadan  hemen evine gidebilmekte ve ertesi günü işine de gidebilmektedir.

Diğer bir yöntem olan flep yöntemi kızlık zarı dikimi ise aslında bir çeşit  kızlık zarının tamiri yöntemidir. Halk arasında   bu işlem  "kalıcı kızlık zarı dikimi, tamiri" veya "kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemi, tamiri" veya  "kızlık zarı estetiği"  olarak da isimlendirilmektedir. Bu yöntemin  yapılması için en doğru zamanlama  planlanan ilişkiden en erken 6-9 ay öncesi operasyonun  yapılmasıdır. Bu kalıcı hymenoplasti ameliyatı ile vajina yan duvarından küçük bir deri parçası ( bu parça flep – yama  olarak isimlendirilimekte) kaldırılmakta ve bu deri parçası ile  yapay  bir kızlık zarı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Operasyon genel anestezi vaya lokal anestezi altında  yapılabilmekte , ortalama yarım saat sürmektedir. Ancak ameliyatın  süresini hymen’in o anki deforme oluş durumu belirlemektedir. Hasta operasyon sonrası hemen  evine gidip ve ertesi gün de  işine dönebilmektedir. Hasta hemen hemen hiç ağrı hissetmez ancak nadiren de olsa  ağrı kesici ilaç alınması önerilmektedir

Hymenoplasti, kızlık zarı tamiri ameliyatının başarısı nedir, riskleri nelerdir?

Yapılan işlemin maalesef  başarısız olma ihtimali dışında hemen hiç bir riski yoktur. Hymen özel  ince kağıt gibi  yapısından dolayı kanlanması epey az olan bir bölgedir ve bu nedenle işlem sonrası başarısız sonuç da  alınabilinir ve bunu önceden anlayabilmek her zaman mümkün değildir. Geçici kızlık zarı dikimi veya kalıcı kızlık zarı dikimi işlemlerinin  başarısı kesinlikle  %100 değildir ve başarı kızlık zarının yapısına , kanlanmasına, işlemin yapılma zamanlamasına, tamir yapılan kişinin ameliyat sonrası süreçte bakım ile  dikkat etmesine  ve daha bir çok faktöre bağlı olarak her zaman başarılı olmayabilmektedir. Bu sebeple  tamir  işleminin tekrarlanması da gerekebilmektedir.

Tamir edilen kizlik zari anlaşılır mı?

Hymenoplasty sonrası yeni oluşturulan, tamir edilen kızlık zarı hemen hemen eskisinden farksızdır ve hasta veya parneri aradaki farkı  anlayamaz. Ancak bir adli tıp uzmanı veya  jinekolog  yapılmış olan işlemi  kolaylıkla anlayabilir. Kızlık zar tamiri sonrası ilk cinsel ilişkide normal bir ilk cinsel ilişkide olduğu gibi hafif bir acı duyulur ve miktarı kişiden kişiye değişen kanama görülebilmektedir. Bazen çok kanama, bazen ise 1-2  damla kanama olmaktadır

Kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı dikimi ücreti nedir?

Kızlık zarı dikimi fiyatı için, işlemini her jinekolog yapmadığından dolayı   bu konuda sağlıklı bir yorum yapmak maalesef zordur. Kızlık zarı dikimi ücreti veya kızlık zarı dikimi fiyatı  jinekolog doktorun  fiyat politikasına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca kızlık zarı dikim ücreti ni yapılan yöntem ( geçici veya kalıcı yöntem ) belirleyebildiği gibi  genellikle bir çok jinekoloji merkezi ise her iki yöntem için de kızlık zarı diktirme ücreti ni sabit tutmaktadırlar.
Sitemizde etik olmadığından dolayı kızlık zarı dikimi resimleri görüntüleri ve videosu kesinlikle bulunmamaktadır

 

...