Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Genital siğil ve Tedavisi

 

Genital Siğiller ve Tedavisi İstanbul Doktor Hastane Klinik

Genital Siğil Nedir? Koddilom Nasıl Bulaşır?
HPV enfeksiyonları kadınlarda ve erkeklerde cinsel bölgede kanserlere ve genital siğillere yol açan virüslerdir. Kadın ve erkeklerde genital bölgede çıkan siğiller yayılarak ve cinsel eşer geçerek kozmetik sorunlara yol açabilmektedir.
Kondilomlar a psikolojik sorunlara da neden olmaktadır. Genital siğil neden çıkar, genital siğil tedavisi nasıldır,fiyatları ve ücretleri nedir, en iyi cinsel tedavisi yapan doktor ve klinik hangisidir, en iyi HPV doktoru İstanbul,  lazerle genital siğil tedavisi nasıl  ve nerede yapılır, Genital siğil kesin tedavi tek seansta. gibi sıkça sorulan sorulara da cevaplar aranmaktadır.

Genital siğil ve  HPV  nedir?

HPV enfeksiyonunun en yaygın belirtisi genital bölgede, ağız boğazda ve anüs çevresinde yer alan siğillerdir.

Kadında genital siğiller vajen  iç dudaklarda, dış dudaklarda, klitoris bölgesinde, vajina girişinde ve içinde rahim ağzında,etek bölgesinde, apış arasında, kasıklarda, özel bölgede  perine adını verdiğimiz vajina ile anüs arasında, anüs makat çevresinde yerleşebilir. Ayrıca çok nadır kondilomlar  vajina içinde, rahim ağzında ve rektum  da ortaya çıkabilmektedir.

 

Genital siğiller hem kadın hem de erkekte yalnızca kozmetik bir problem olmayıp, ciddi bir sorundur ve  hızlıca yayılması, cinsel eşe partnere  bulaşması, doku temas ile vücudun farklı bölgelerine bulaşabilmesi nedeni ile kişilerde ciddi anlamda ruhsal psikolojik problemlere de yol açabilmektedir. Ayrıca,HPV  boşanmaya kadar giden  ciddi evlilik problemlerine de dönüşebilmektedir. Kadınlarda ve erkeklerdeki görülme oranları farklıdır, kadınlarda daha sık gözlenir.

HPV  siğilleri en sıklıkla cinsel ilişki ile bulaşmaktadır.
Bulaşma; Vajinal, anal ve oral ilişkiler, iç çamaşırı  ortak kullanımı gibi sebepler temel bulaşma yollarıdır.

Erkeklerde Genital siğiller en sık nerede gözlenir?
Genital siğiller anüs çevresi, penis üstü, penis kafa kısmı, penis idrar deliği, kasıklar, torba testisler, apış arası etek bölgesi ve özel alanda, ağız, boğaz, dil  ve  sıklıkla  ve rektumda de  ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle ‘anogenital siğil’ ismi de verilmektedir.

Hamilelikte genital siğiller  niye artar ?
Gebelikte genital siğillerde artış sıklıkla özellikle vajina içinde olabilmektedir. Bunun nedeni  gebelikte bağışıklık sistemindekiolumsuz değişikliklerdir. Bağışıklık sisteminin  hemilelerde hızlı zayıflamasına bağlı olarak sessiz seyreden HPVvirüs  enfeksiyonları  ve uykuda “cilt altı genital siğiller” aktifleşebilmektedir.

Siğil Tanısı nasıl konur? Genital Siğil asit Testi nedir
Kondilom tanısı uzman doktor tarafından genellikle gözle muayene sırasında kolay bir şekilde tanı konulabilmektedir. Şüpheli durumlarda” Genital Siğil asit Testi” yapılaır veya HPV biyopsi alınarak patolojik inceleme ile tanı kesinleştirilmektedir.

Genital Siğil kaşıntı ağrı yapar mı?
Genital siğiller çoğu kimsede çıkarken genital kaşıntı bve vajinada ise akıntı yaparler, eğer makat içinde değil ise ağrı yapmaz

Genital Siğil Ne sıklıkla toplumda görülür, Türkiyede Genital Siğil Olanlar yaygınlığı
ürkiyede de genital siğil görülme oranı gittike artan oranda görülmektedir.

Genital Siğil dağılımı dünyada farklılıklar göstermektedir. Bunun nedeni yaş cinsiyet, anatomik bölge sosyoekonomik, kültürel ve genetik faktörlerle de ilişkilidir.

Genital Siğil Kanser Yapar mı? Kansere dönüşür mü?
Genital Siğil önlenebilir bir kanser nedenidir. Rahim ağzı kanserlerinin hemen hemen hepsi HPV virüs  enfeksiyonu sonucunda gelişmektedir. Bu nedenle Genital Siğil  toplumda taranması, saptandığında gerekli önlemlerin alınarak takibe devam edilmesi önemlidir.

 

Genital Siğil testi nasıl yapılır?
Kadınlarda ve rekeklerde sürüntü ve kondilomun gönderilmesi ile genital siğil hpv testi yapılır ve özellikle kadınlarda alınan rahim ağzı sürüntü örneğinde HPV DNA’sının tespitidir.

Kadınlarda  Pap Smear ve HPV testi bu amaçla taramada kullanılan en önemli testlerdir.

Genital Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır, En iyi genital siğil tedavi yöntemi nedir?
Günümüzde HPV enfeksiyonu için spesifik bir tedavi yöntemi yoktur. Genellikle 2 yıl içinde kendiliğinden kaybolur. Ancak yaygın olan siğillere bazı tıbbi veya cerrahi müdahaleler gerekebilir.

Genital siğil tedavisi amacıyla en sık uygulanan yöntemler:
Genital siğil Dondurma (kriyoterapi),

Genital siğil Lazer ile yakma,

Genital siğil Elektrik ile yakma (koterizasyon),

Genital siğil Krem veya Asit ile tedavi

Büyük siğillerde  özellikle büyük kondilomlarda cerrahi ile tedavi

İstanbul da Lazer ile  Siğil Tedavisi yapan doktor ve klinikler
Genital Siğil Kliniğimizde kadınlarda ve erkeklerde genital siğil tedavisi lazer ile yapılmaktadır.

Lazerle HPV  siğil tedavisi oldukça etkilidir, kısa sürede sonuç verir , nüks oranı düşüktür, ağrısızdır ve tedavi sonrası iz bırakma riski de azdır, tek seansta  ortalama 6- 7 dakikada tüm cinsel alan kondilomlardan temizlenebilir.

Genital siğil Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli
Genital siğil tedavilerin hiçbirinin HPV enfeksiyonunu yok etmediği, vücuttaki virüs yükünü azaltıp bağışıklık sistemine “HPV Vücuttan Temizleem” için imkan sağladığıdır. Bu nedenle  genital siğillerin tedavisi sonrası; bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve hatta HPV ile hiç temas olmadan önce aşılamanın yapılması önemlidir.

İstanbul Genital Siğil Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Genital Siğil Tedavisi İstanbul Türkiye de , siğillerin yaygınlığına, büyüklüğüne , yerleşim yerine, anestzi veya lokal siğil yakma olup olmayacağına ve tedavi yöntemine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

HPV / Kondilom / Genital Siğil Tedavi Merkezi İstanbul

...