Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

HPV Ve Tedavisi

 

 

HPV Ve Tedavisi

HPV Nedir?  HPV Tedavisi Nasıl Yapılır
HPV hem kadınlarda hem erkeklerde cinsek bölgede ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon yapan ve kondilom siğili adı verilen  genital siğil şeklinde kitlelerin oluşmasına yol açabilen bir çeşit virüstür. HPV çoğu virüs gibi vücuda bir kez girdiğinde hücreler içine yerleşir ve dönemsel olarak tekrarlayan enfeksiyona yol açar.

HPV Virüsü  Nasıl Bulaşır?
HPV Virüsü  yaklaşık  cinsel hayatı olan 10 kişiden 8’inde görülen çok yaygın bir enfeksiyondur.
Esas HePeVe bulaşma yolu tenden tene temas şeklinde olmakla birlikte nadiren de olsa ortak kullanılan alanlarda, tuvalet hamam banyo iç çamaşırı  bulaşma tanımlanmıştır.

HPV Belirtileri Nelerdir? Nasıl Bulgu verir.
HPV ile enfekte olan kişilerde herhangi belirti olması zorunluluğu yoktur.  Bazen HPV  virüs hiçbir zaman herhangi bir belirti vermeyebilir.
En sık görülen Kondilom virüsü  belirti çoğunlukla cinsel  bölgede ele gelen küçük ağrısız sert karnabahar tarzında lezyonlardır ki buna halk arasında cinsel veya genital siğil denir.
HPV’nin neden olduğu et beni nin  adı ise genital siğil-kondilom . Kondilomlar HPV düşük riskli Tipleri – HPV  6,11 ile oluşan cilt lezyonlarıdır.

HPV Kanser Yapar Mı?
Evet yapabilir ,  yüksek riskli grupları HPV tip 16, 18, 31,33 kadınlarda rahim ağzı bölgesinde kanser öncüsü lezyon veya kansere sebebiyet verebilirler. Erkeklerde de penis kanseri yapar. HPV Virüsün Nasıl Bulaştığını Anlayabiliriz?

HPV Doktor tarafından Nasıl Takip Edilir, HPV Kontrolü Nedir?
HPV virüsünün kendisini yok etmesi ve vücuttan temizlemesi belirli bir süre içinde  mümkündür.Genital siğiller yakılarak, dondurularak, cerrahi yöntemle çıkartılarak tedavi edilir ve sonra HPV yi vücuttan temizlemesi için bağışıklık sistemini güçlendren ilaçlar verilir.

HPV Erkekte ve Kadında Nasıl bulaşır
Virüsün 200’den fazla türü bulunmaktadır. Sadece insanları etkileyen bir virüs türü DNA virüsüdür.
HPV Virüs, cinsel yollarla ve temasla ağıs, makat be genital bölge kadın ve erkekte  bulaşabilir. HePeVe  Vajinal, anal ve oral yollardan bulaşma ihtimali çok güçlüdür.
Tam bir ilişki olmadan genital bölge karşılıklı cilde temas yoluyla da geçebilir

HPV Muayenesi ile ne bulunur
HPV ile Enfekte kadın ve erkeklerde  uzun zaman herhangi bir belirti göstermeyebilir. Dolayısıyla özellikle erkekler  uzun zaman sonra belirtileri görebilir. Sıklıkla genital bölgelerde de cinsel siğil belirtilerine rastlayabiliriz.
Kondilom  belirtileri arasında, küçük etli yumrulardır, “et beni” benzeri yapılardır. Ten  renginde olabileceği gibi,  HPV tipine bağlı olarak beyaz ve pembe renklerde de görülebilir. HPV ulaştıktan sonra genellikle1 ila 16 ay içerisinde çıkmaktadırlar.

HPV kendiliğinden geçer mi, iyileşir mi?
HPV kendiliğinden geçer fakat sebep olduğu Genital Siğil kendiliğinden geçmez ve tedavi gerektirir. Bir çok hasta kendi imkanları ile HPV tedavi edebilmek için evde genital  siğil tedavisi ve bitkisel siğil tedavisi araştırma yoluna gidebilmektedir fakat sonuç genellikle hüsrandır
Doğru bir HPV tedavisi için mutlaka”HPV Virus uzman doktora” danışmalısınız. HPV  tedavisi için en doğru tercih genital siğil tedavisi yapan “HPV Kliniği İstanbul” dan yardım almaktır.

HPV Tedavisi Yöntemleri , En iyi Ve HPV Kesin tedavisi Nasıl yapılır

HPV Yakma Koterizasyonile  tedavide lokal anestezi uygulanır. Koter adı verilen aletle uyuşturulan bölgede bulunan kondilom ve siğil odakları yakılarak tedavi edilir. Yakma HPV Tedavi yöntemi ile oldukça hızlı ve net bir sonuç elde edilir.

HPV Dondurma Kriyoterapi tedavisi herhangi bir anesteziye gerek kalmadan yapılan uygulamadır. Özellikle bazı cildiye uzmanları  sıklıkla kullanılır. HPV Siğil ve çevresi dondurularak bölgeye olan kan akışı kesilir. Tek seansta bitmez, çok seans  gerekir ve 3 ila 4 seans uygulama yapılır. Nük oranı fazladır, genellikle ağrılı bir işlemdir

HPV Radyofrekans Tedavisi ile  Genital Siğili yakmak için düşük frekanslı ve sıcaklıkta enerjili radyo dalgaları gönderilerek sonuç alınır.  Birden fazla seans gerektiri, lazer ve koter ile yakmaya nispeten nüks oranı yüksektir.

HPV Lazer Tedavisi, son dönem uygulanan en etkin ve tekrar oranı en düşük yöntemdir. LEEP yakma tedavisi ile sonuçlar aynıdır. Amerika da son yıllarda en çok tercih edilen HPV Kesin Tedavi Yöntemi olarak bilinmektedir.

HPV Tedavisi Fiyatları Niye Göre Değişir, Uygun Fiyata HPV Tedavisi yapan Doktor, hastane ve klinikler İstanbul da hangileridir.
HPV tedavisi fiyatları genital siğillerin sayısı, uygulama bölgesi ve tedavide kullanılacak yöntem gibi birçok kritere göre belirlenmektedir.
HPV Virüsü en uygun tedavi ücreti için merkezimizi arayarak kesin fiyatlandırma hakkında bilgi alabilirsiniz.
 Ortalama fiyat olarak net bir tedavi fiyatı verilememektedir. Siğil tedavisi fiyatları konusunda yardım almak için genel cerrahi servisimize telefon numaramız ve whatsapp bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

HPV / Kondilom / Genital Siğil Tedavi Merkezi İstanbul

...