Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Penis estetiği

 

Penis  yapısının  standardın dışındaki farklılıklar estetik kaygıları ortaya çıkarmakta ve neticede bazı erkeklerde psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Bu estetik kaygı mutlaka dikkatli bir şekilde hekim tarafından değerlendirilmelidir .

Aslında bu tip kaygıları olan insanların çoğu zaman kaygılarının yersiz olduğu ya da sorunun psikolojik olduğu da akılda tutulmak şartıyla bu problemlerinin de çözümsüz olmadığı bilinmelidir.
Plastik cerrahlar tarafından yapılan bir takım cerrahi uygulamalar ile penis boyunun uzatılması yada kalınlığının artırılması mümkün olabilmektedir. Erkeklerde cinsel organ estetiği yani penis estetiği son yıllarda giderek artan bir yaygınlık kazanmakta ve bu sorun ile bir çok erkek üroloji veya plastik- estetik cerrahi uzmanlarına başvurmaktadırlar.

Penis ile ilgili estetik kaygılar nelerdir?

-Penis doğrultusunun değişik yönlerde kıvrık olması
-Penis uzunluğunun normalden kısa olması
-Sünnet hatalarına bağlı gelişmiş şekil bozuklukları
-Penis kalınlığının normalden ince olması
-Penis ve  etraf  deri üzerinde gelişmiş ve görünümü bozan yapıda  kitle ve renk – pigment değişiklikleri,

Penis estetiği için erkekler en çok hangi şikayet için başvurmaktadırlar?

Penis estetiği için  en sık müracat nedeni penis inceliği yani kalınlığın yetersiz olması ve penis boyunun kısa olduğunun düşünülerek boyunun uzatılması isteğidir ve halk arasına bu opersyona  “penis büyütme” denmektedir.Bazen herhangi bir  anatomik olarak aslında kusur bulunmamasına rağmen kişi mutsuzdur ve  cinsel organının normalden ince olduğunu düşünür. Bazı erkekler ise penis kalınlığının normal olduğunu kabul eder fakat daha kalın olmasını istediğini ifade eder.

Plastik cerrahlar tarafından penisi kalınlaştırmak amacıyla günümüzde en sıklıkla yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferleri , dolgu maddeleri kullanımı yöntemleri kullanılmaktadır. Kısa penisi de  uzatmak  mümkündür. Bu amaçla kullanılan çeşitli tamamlayıcı cerrahi yöntemler mevcuttur ve bu işlemleri yapan operatörün mutlaka bu konuda yeterli deneyiminin olması gerekir.

Penis estetiği ameliyatı nın erkeklerde  cinselliğe etkisi nedir?

Estetik ve plastik cerrahisi ile  ameliyatla penis büyütme ve penis uzatma mümkündür. İnce penisleri "lipofilling" denilen  bir çeşit yağla doldurma yöntemi ile kalınlaştırmak mümkünse de bu, enfeksiyon ve his bozukluğu gibi komplikasyonlara yol açabileceği için riski yüksek bir ameliyattır.
Penisin dibindeki bağ dokusunun kesilerek penisin aşağı doğru sarkıtılması gözle görülebilen uzama, büyüme etkisi sağlasa da sertleşme  halindeki bir penisin düzgün ve  istikrarlı durmaması çok düşündürecek ve istemeyen  bir komplikasyondur.
Ereksiyon yani sertleşme  problemi olan, başka bir ifadeyle iktidarsız erkeklerde yeterli fizyolojik ve psikolojik muayenelerden sonra “penis protezi” ile bu sorunlara çözüm bulunabilir. Bazı kullanılan iki bölmeli sert silikon protezler, devamlı ereksiyon dezavantajından dolayı, günümüzde yerini bir sübap ve bir pompası bulunan iki boru şeklindeki silikondan oluşan protez sistemine bırakmıştır. Kişi cinsel ilişki  sırasında pompa vasıtasıyla protezi şişirmekte ve daha sonra sübapla tekrar indirebilmektedir.

Penis estetiği ameliyatını kimler yapmaktadır?

Penis estetiği ve penis düzeltme ameliyatları için bir “üroloji” veya “plastik cerrahi” uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Ülkemizde bir çok merkezde deneyimli ellerde bu amelyatlar başarı ile yapılmaktadır

Penis estetiği fiyatları nedir?

Penis estetiği fiyatı tamamen bu ameliyatı yapan estetik cerrahların ve üroloji uzmanlarının fiyat ve ücret politikasına bağlıdır, yani penis estetiği fiyatı değişkendir ve kullanılan malzeme de önemli bir ücretlendirme faktörü olmaktadır.

...