Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Oral seks

 

Oral seks kadınların ağız yolu ile yaptığı bir çeşit cinsel temastır.Erkeklerin çok sevmesine rağmen kadınların ilk başta çekindiği, bazılarının yapmayı reddettiği seks mevzularından biri oral sekstir.

Oral seks, kadının erkek cinsel organını ağzıyla uyarması; Felliato:latinca fellare ,emmek fiilinden türemiştir.Erkek cinsel organlarını yalamak, emmek,öpmek anlamında kullanılır.Erkeklerin tamamına yakını penislerinin kadın tarafından oral temasta bulunmasından ve bu şekilde boşalmaktan hoşlanırlar.

Oral seks nedir?

Oral Seks ağzın ve cinsel organların hassas erojen bölgeler olması ve birbirlerine verdikleri uyarının ve zevkin yoğun olması bu buluşmayı kaçınılmaz yapmaktadır. Bazılarına göre en önemli avantajlarından bir tanesi de gebeliğe neden olmaması yüzünden çiftler tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır.  Bakireliğin önemli olduğu toplumlarda bu yolla bakirelik korunmuş olmaktadır. En önemlisi ise oral seksin temizlik gerektirmesidir.. Aşk yapmadan önce sabunla yıkanmak yalnızca eşlerin birbirine karşı nazik bir davranışı olmayıp, son idrar veya abdestten arda kalmış olabilecek bazı bakterilerin bulaşmasını engelleyecek bir önlemdir de. Sabun ve su, cinsel uyarılma sırasında cinsel organlardan çıkan doğal hoş kokuları asla yok etmediği gibi bunların kötüleşmesini de önler.

Oral seks çeşitleri nelerdir?

Makat civarının uyarılması da kunnilingusa girmekle beraber özel olarak "anilinctus" diye de anılır. Erkek oral seks yaparsa Kunnilingus; Vulva anlamına gelen "cunnus" ve yalamak anlamına gelen "lingere" sözcüklerinin birleşmesinden oluşuyor ve dişi cinsel organların ağız ve dille uyarılmasını ifade etmektedir.

Oral seksin riskleri nelerdir?

Oral seks, oral cinsel temas  ağız tümörlerine yol açabilmektedir. Son yapılan bir araştırmaya göre HPV virüsü, insan papilom virüsü ağız kanserine yol açabiliyor. Bilim adamları uzun süredirHPV  virüsünün ağız kanserine neden olduğundan kuşkulanıyordu. Ağız tümörü her yıl 10.000 kişiden birinde görülmektedir ve bu vakaların pek çoğu sigara ve içkiye bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.
İnsan papilom virüsü (HPV) cinsel yolla geçen virüslerin en yaygınıdır. Bu virüsün  rahim ağzı kanserine  yol açtığı bilinmektedir. Bazı araştırmalar bu virüsün ayrıca ağız ve anal kanserlerine de neden olabileceğine işaret etmektedir.

...