Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Memeler ve cinsellik

 

Kadınlarda memeler dokunmaya karşı duyarlıdırlar.Ritmik bir basınç ve uyarı hareketi cinsel duyguların çoğalmasını sağlayabilir.Özellikle meme uçları çok duyarlı  bölgelerdir. Bu arada, analık duygularının kadının ruhsal yapısında tuttukları yeri de göz önünde bulundurmak gereki

Meme anatomisi

Memelerde salgı yapan hücreler tarafından oluşturulan lobül adı verilen birimler vardır. Lobüllerin birleşmesi ile loblar oluşur. Meme bezi meme başı çevresinde yeralan 15-20 lobdan meydana gelir. Lobüller birbirlerine süt kanalları ile bağlıdır. Süt kanalları meme başına doğru birleşirler. Meme başının etrafındaki koyu renkli alan ise areola olarak adlandırılır.Meme bezi, çeşitli hormonların etkisi altında gelişimini tamamlar. Bu hormonların başlıcaları ise östrojen ve progesteron dur. Salgılanan hormonların etkisi ile süt kanalları ve lobüller büyür ve gelişir,memelerde daha gergin hal alırlar.

Memelerin cinsellikteki rolü nedir?

Memeler, doğurganlığın ve dişiliğin sembolüdür .Aklınıza gelse de, gelmese de, hoşunuza gitse de, gitmese de, insanoğlunun bilinçaltında bir yerlerde üreme içgüdüsü yatıyor. Soyunu sürdürme içgüdüsü bundan yüzyıllar önce de vardı. Yüzyıllar önce, nesli sürdüren bebeğin beslenmesi için çok önemli olan sütü sağlayan göğüsler, bugün emziren anne sayısı azalmasına karşın hala “bebeği besleme” fonksiyonu ile anılmaktadır. Yani ilkel içgüdüler bugünün modern erkeğini hala etkilemektedir. Bu nedenle de çok büyük göğüsler erkeklere de cazip gelebilmektedir.
Memeler, cinsel ilişkide anahtar role sahiptir .Kadın memesi, kadınların cinsel heyecana ulaşmasında anahtar rollerden birisine sahiptir. Tabi erkekleri de. Kadınların farklılık taşıdıkları 2.bölgedir ve bu nedenle de erkekleri, görsel olarak uyarırlar, erkeklerin farkında oldukları ya da olamadıkları tutkulu bakışlarının da hedefi olurlar.
Erkekler memeleri rahatlatıcı bulurlar .Günlük hayatın zorlukları içinde, göğüsler yumuşak ve belki bebekliğimizi hatırlatan yumuşaklığı ve şekliyle, erkekleri rahatlatır. Uzmanlar, göğüslerin aynı zamanda erkeklere annelerinin, onları her şeyden koruduğu günleri hatırlattığını düşünmektedirler..

Memelerin Yapısı Ve Büyüklüğü Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler?

Hemen hemen her kadın memeleri ile ilgili endişeler taşır. Bazen iki memenin boyutu ya da şekli birbirinden azıcık da olsa farklıdır, bazen “memelerim küçük” endişesi ile yaşar, bazen de tersine, “büyük olmasından rahatsızlık duyar”. Sonuçta memelerinden mutlu kadın azdır. Kadın memesi, kadınların cinsel heyecana ulaşmasında anahtar rollerden birisine sahiptir. Tabi erkekleri de. Kadınların farklılık taşıdıkları 2.bölgedir ve bu nedenle de erkekleri, görsel olarak uyarırlar, erkeklerin farkında oldukları ya da olamadıkları tutkulu bakışlarının da hedefi olurlar.Peki ya, memenin büyüklüğü önemli mi? Kadınların çoğu küçük memeli olma endişesi yaşar. Hatta normal memeli olanlar da. Ancak meme büyüklüğü de, "zevkler ve renkler tartışılmaz" meselesidir. Yani bazı erkek büyük meme sever, bazısı ise küçük meme.

Güzel ve çekici  memelere sahip olanız için yapmanız gereken meme egzersizleri nelerdir?

  • Yüzme bildiğimiz gibi bütün vücut için yararlı, tabi göğüsleri de şekle sokan bir spor türü. Eğer göğüsleriniz büyükse şiddet içeren sporlardan kaçının. Göğüs güzelliği için önerilen egzersizlerde ise temel amaç sırt ve pazı kaslarının kuvvetlendirilmesidir. Bunun için 3 egzersiz vardır.

  • Diz ve ellerinizi yere koyun (emekler gibi) Sırtınızı ve başınızı dik tutun. Bacaklarınızı kalça seviyenize dek havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Dirseklerinizi bükerek gövdenizi yere doğru indirin. Bir kaç saniye bekleyip ilk pozisyonunuza dönün. Aynı hareketi 20 kez tekrarlayın

  • Yere uzanın. Omuzlarınız yerle tamamen temas etsin. Bacaklarınızı havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Kollarınızı önce vücudunuza paralel şekilde yana uzatın, sonra dümdüz ve gergin olarak yukarı kaldırın ve ellerinizi birleştirin. Bir kaç saniye bekleyip ilk pozisyonunuza dönün. Aynı hareketi 20 kez tekrarlayın.

  • Bağdaş kurarak oturun. Omuzlarınızı gevşek tutun. Kollarınızı göğüs seviyesine getirip avuçlarınız iç içe gelecek şekilde ellerinizi birleştirin. Tüm gücünüzle avuçlarınızı birbirine doğru itin. Bir kaç saniye bekleyip gevşeyin. Aynı hareketi 20 kez tekrarlayın.

Sıklışatırıcı meme masajları nelerdir?

Memelerinizin , daima sıkı ve çekici görünmesi için, sizlerde katkıda bulunmalısınız. Çünkü, zamanla, memeler sarkmaya ve deforme olmaya başlar. Güzel göğüslere sahip olmak için evde kendi uygulayacağınız formüllerle bu sorunu halledebilirsiniz.
Meme masajı;
Göğüs, boyun ve omuzlara uygulayacağınız masajlarla göğüslerinizi geliştirip, güzelleştirebilirsiniz. Ellerinize aromatik vücut yağı sürerek, sağ elinizle sol göğsünüze, sol elinizle de sağ göğsünüze masaj yapın. Bir diğer alternatif de avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup, sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de tam ters yönde çevirerek ovmak olsun. Boynunuza yani nefes borusunun olduğu yere yapacağınız masajla troid bezlerininizin çalışması hızlanacak ve beraberinde göğüsleriniz dikleşmiş olacak.
Soğuk su uygulaması; En etkili sıkılaştırıcı memelere uygulanan soğuk su masajıdır. Her gün düzenli olarak soğuk duş ya da buz masajı yapmak çok fayda sağlayacaktır. Bu kür sayesinde bağ dokunuz güçlenecek ve göğüsleriniz formda kalacak.
Doğru duruş, doğru postür; Kamburunuzu çıkarmadan dik durmak ve dik oturmak, sorunun neredeyse yarısını çözecektir.