Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Erkekte ve kadında masturbasyon

 

Masturbasyon  kadın veya erkeğin kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için elle veya bir cisim ile veya seks aleti yardımı  yaptığı eyleme denir.Bir çeşit kendi kendini cinsel tatmin dir.

Mastürbasyon kişinin hayal gücünün veya fantazinin sonsuz kullanımı ile gerçekleşir,kişi bu sırada kendisini ve karşıdakini dilediği  şekilde  düşünür, hayal eder  ve sonsuz bir güce sahip olur, bu yüzden de hiç bir cinsel eylem  masturbasyondaki kadar sınırsızlıkta ve mükemmellikte gerçekleşmez. Bu da daha önce cok  sık mastürbasyon yapan kişilerde ilk cinsel ilişki denemelerinde bazen hayal kırıklığı yaratabilir. Fakat hiç bir düşünce ve hayal  karşı cin ile tensel dokunmanın veya hissetmenin ve de sevginin yerini  kesinlikle tutamaz

 Masturbasyon  yapmak tıbben zararlı mıdır?

 Masturbasyon yapma eğer kişinin sosyal ve ailevi  yaşantısını ,normal cinsel yaşamını bozacak düzeyde değil ise tabii ki zararsızdır.Kadın veya erkek  eğer bir cinsel partneri varsa o olmadığı zamanlarda mastürbasyon yapabilir ama bunun sayısı ve sıklığı partnerine olan arzusunu etkilemeyecek şekilde ve sayıda olmalıdır.Eğer erkeğin veya kadının düzenli cinsel partneri yoksa veya hiç partneri yoksa, arzu ettiği sürece, hissettiği sıklıkta mastürbasyon yapabilir.
Mastürbasyonun kadında veya erkekte hiç bir  bedensel kötü tesiri yoktur ,aksine rahatlamayı ve  kişide gevşemeyi sağlar. Ayıp değil bir ihtiyaç ve  doğal olarak bir gerekliliktir.Toplumda söylenen diğer her şey tamamen uydurmadır- yok kendi kendini tatmin  sivilce yapar, gözleriniz kör olur, kısırlık yapar ileride çocuğunuz olmaz, genç kızlarda adet düzenini bozar, göğüleriniz küçük kalır erkeklerde ileride sertleşme , erken boşalma sorunu yaratır, peniste eğrilik  nedenidir gibi söylentiler ve bilgiler ve buna benzer her şey tamamen uydurmadır ve tıbbi hiç  bir dayanağı yoktor.
Yanlız mastürbasyon sizin için kaçınılmaz bir olay , bir tutku haline gelmişse, normal cinsel ilişkiye masturbasyon yapmayı  tercih ediyorsanız, veya normal seksten partnerinizden zevk alamayıp mastürbasyona yöneliyorsanız bir cinsel tedavi merkezine baş vurup tedavi olunması gerekmektedir. Psikolojik bir sorun vardır..

Erkeklerde masturbasyon yapmak ve etkileri;

Cinsel hayatı olmayan gençlerde, mastürbasyon neredeyse bir zorunluluk ve ihtiyaç halindedir. Sperm (erkekte meni - er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz, üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır olarak  beklerler, arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve bu keseye boşalır, bu kesenin bir hacmi, bir kapasitesi vardır, bu hacim dolunca erkekte cinsel istek, libido artar, yoğunlaşır eğer ilişki veya boşalma gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı  derece cinsel istek başlar, bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar veya idrar sonrasında sümüksü bir akıntı olarak penisten gelir . Eğer kişi bir şekilde boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra ki bu süre kişiden kişiye değişir ( 4 ila 15 gün), erkek uykuda gece boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere de yol açar.  Erkekler arasında “hamamcı olduk”  veya “rüyacı olduk” deyimi buradaki boşalmaya bağlı yıkanma gerekliliğinden gelmiştir. Erkeklerdeki cinsel arzu  ve istek kontrolsüzlüğü de devamlı üretilen sperm ve onun boşaltılması isteği sonucu olup bayanların erkeklerde anlayamadıkları duygusuz cinsel istek bundan dolayıdır.

Kadınlarda masturbasyon yapmak ve etkileri;

Kadınların yüzde 60-70' inin mastürbasyon, elle tatmin  yaptığını  yapılan araştırmalar ortaya koymaktadır. Aynı araştırmalar kadınların 20'li yaşlarda düzenli olarak mastürbasyona başladıklarını ve haftada en az  bir kez  kendi kendini tatmin yaptıklarını göstermektedir.
Masturbasyon , birçok kişi için itici bir fikir gibi görünse de, araştırmalar bunun tersini kanıtlamaktadır..Alfred C. Kinsey'in dünya çapında yaptığı detaylı bir araştırma, kadınların yüzde 70'inin düzenli olarak mastürbasyon yaptığını ortaya koymaktadır. Kadınların büyük bir çoğunluğu fiziksel olarak rahatlamak ve rahat bir şekilde uyumak için masturbasyon yapmaktadırlar.yapılan bu araştırma, mastürbasyon yapan kadınların bedenlerine olan güvenlerinin arttığını da ortaya koymaktadır. Masturbasyon bedeni tanıma ve sevme şansı nı da kişiye vermektedir. Bu araştırmadaki bir başka çok ilginç nokta da, düzenli olarak mastürbasyon yapan kadınların, seks yaşamlarının daha uzun ömürlü ve heyecanlı olduğu yönündedir.
Kadınlarda masturbasyonu bakire olanlar veya olmayanlar olarak değerlendirmeliyiz çünkü toplumumuzda bekaret, bakirelik  hala önemli bir konu olarak kabul edilmektedir. Kadınlarda mastürbasyon erkeklerdeki kadar fiziksel dokunma gerçekleşmeden düşünce bazında da gerçekleşebilir.Sadece göğüslerine , özellikle göğüs uçlarına dokunarak dahi masturbasyon yapabilirler.
Fiziksel istek kasık bölgesine yayılan sıcaklık orada bir basınç hissinin duyulmasına ve klitorise dokunulmasının ihtiyacı ve vajina  içinde doldurulması gerekli bir boşluk hissi ile ortaya çıkar. Vajinadaki boşluk hissi daha önce cinsel ilişkiye girmemiş bayanlarda çok az veya yoktur.Cinsel ilişki, seks  yaşamış kadınlarda ise bu vücud tarafından tanınmıştır ve hissedilir.
Genelde  klitoris (bızır) elle okşanır veya iki bacak açıp kapanarak sıkıştırılır veya kadına zevk verebilecek herhangi bir şeye sürtülür. Bakire olan kadınlar genelde bu şekilde mastürbasyon yaparlar. Ve bu şekilde kendi kendine tatmin in  kızlık zarına hiç bir zararı yoktur. Bazı bayanlar kızlık zarı olmayanlar veya önemsemeyenler vajina içine parmak veya parmaklarını sokarlar veya içeriye doluluk hissi verebilecek herhangi bir şey kullanırlar.Son zamanlarda ülkemizde de seks mağazalarında satılan  yapay penisler de veya titreşim sağlayan bazı seks oyuncaklarıda yaygın olarak kullanılmaktadır.
Bazı kadınlarise hem klitorise sürtünme veya baskı hem de vajina  içine doluluk sağlayarak masturbasyon yaparlar.Duşta basınçlı suyun klitorise tutulması ile mastürbasyon ise genç kızlar arasında  bayağı yaygın bir yöntemdir, bu da kızlık zarına zarar vermez.

Klitoris , mastürbasyon ve  kadında orgazm.

Klitoris veya halk arasında "bızır" adı verilen yapı kadının başlıca zevk alma organıdır. Klitoris in seksüel uyarıyı attırarak doyuma ulaştırmayı sağlamanın dışında hiçbir organik  işlevi yoktur. Klitoris genellikle derinin kıvrım yaptığı klitoris kubbesinin altında, büyük dudağının bulunduğu ön kısmının sonunda gizlidir. Cinsel uyarılma  sırasında kabarır ve dokunmaya karşı çok fazla  hassaslaşır.Kadınların dörtte üçünün klitorisleri yeterince uyarıldığında cinsel doruğa ulaşabildiği tespit edilmiştir.Kadın cinselliğinde klitoris in iki önemli işlevi vardır. Bunlardan biri dokunma uyaranlarını alıp beyne ulaştırır ve orada ikinci görevi olan dönüştürücülük işleviyle bunları cinsel haz yaşantısı veren cinsel uyaranlara dönüştürürmektedir. Klitoris  cinsel ilişki sırasında  sürtünme sonucu en yüksek hazların sağlanacağı bölge olup, cinsel ilişki dışında oynanması halinde de benzeri yüksek duyumlar elde edilir. Klitorisle oynanma işine kadının mastürbasyon yapması da denir.
 
Masturbasyon  ile ilgili yanlış bilinen doğrular

Masturbasyon denilince akla hep tek bir kişi ve onun kedini tatmin etmesi gelir. Her zaman bu geçerli olmayabilir. Mastürbasyon a katılımcı veya seyirci olarak da iştirak etmek mümkündür. Çoğu kişi cinsel  partneri mastürbasyon yaparken seyretmenin uyarıcı olduğu söyler. Masturbasyon çok aşırı derece uygulandığında erkeklerde ve bazen de kadınlarda genital bölgenin cildinde tahriş oluşmasına ve ağrıya  neden olabilmektedir.
Erkekte  mastürbasyon ile  oluşan her boşalmayla birlikte bir sonraki menideki sperm sayısı azalır. Ancak bu kalıcı bir etki değildir, zira erkeklerde sperm hücreleri 60 ve hatta 70 yaşlarına kadar sürekli olarak üretilmeye devam eder. Yani kendi kendini tatnin  "kısırlığa" neden olmaz. Bu, kadınlar için de geçerlidir.
Sanıldığının aksine, mastürbasyon "güçsüz bırakan" bir olay da değildir, mastürbasyon sonrası "yorgunluk" ve "uykuya eğilim" orgazm esnasında beyinde artan morfin benzeri etki gösteren hormonların (bu hormonlara endorfin adı verilir) "gevşetici", sakinleştirici ve "keyif verici" özellikleri nedeniyledir.
Gerek kadın gerekse erkek için bedeni tanımanın en önemli yolu olan mastürbasyon tabu olma özelliğini hâlâ koruyor. Ancak baskılara, yasaklara rağmen cinsel yaşamın ve cinsel birlikteliklerin sağlıklı ve mutlu yaşanması, bedensel ihtiyaçların karşılanması, bedenin keşfedilmesi için mastürbasyonun sapıklık ve utanılacak bir şey olmadığı yavaş yavaş anlaşılmaya başlanmaktadır.
Eğer mastürbasyon sosyal yaşantınızı etkilemiyorsa, arkadaşlıklar kurmayı ve sürdürmeyi başarıyorsanız, video, dergi, internette cinsel içeren sitelerde çok aşırı vakit harcadığınızı düşünmüyorsanız mastürbasyonun size hiç bir tıbbi zararı yoktur.

...