Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Klitoris estetiği

 

Klitoris kelime anlamı olarak “Küçük tepe” anlamına gelmekte ve halk arasında da “Bızır” olarak isimlendirilen bu cinsel yapı, ortalama 8000 sinir ucunun sonlandığı, çok hassas, cinsel açıdan çok duyarlı ve önemli bir bölgedir. Temel açıdan penis anatomisine benzer bir yapıdadır.

En sık rastlanan klitoris anormallilikleri nelerdir?

Gelişim sırasında, penis ve diğer genital yapılarda olduğu gibi, hormonal uyarıların etkisindedir. Bu sebeple, değişik şekil anomalilerinin meydana gelmesi olasılığı olmakla birlikte en sık rastlanan, klitoris boyutlarındada artış, yani klitoris büyümesidir. Bu şikayet ile gelenkadınların çoğunluğunda da, aslında klitorisin kendisinin değil, penisteki sünnet derisinin bir karşılığı olan, klitoris üstü cilt katlantısının (preputium clitoridis) büyümüş olduğu tespit edilir. Bu durumda klitoris etrafındaki cilt gerilmek suretiyle klitorisin göreceli büyük görüntüsü estetik olarak giderilmiş olur.
Bazı kadınlarda klitoris çok öndedir ve bu sebeple, büyük izlenimi uyandırır. Bu durumda da klitoris, cilt altından vajinaya doğru kaydırılarak cerrahi olarak daha geriye alınabilir.

Klitoris estetiği, klitoris estetik ameliyatı nasıl yapılır?

Klitoris estetiği veya diğer adı ile klitoris estetik ameliyatı çok nadir yapılan bir ameliyattır.Eğer gerçek bir klitoris büyüklüğü söz konusu ise, klitoris, büyüklüğü oranında nazikçe cilt altına gömülerek, yani fazlalığı kamufle edilerek küçültülür. Klitorisin kendi yapısına zarar vermeyen bu girişimle, damar ve sinir yapısına müdahale edilmediğinden, hassasiyetinde değişim olmaz veya minimal olur.

 

klitoris estetiği resimleri kurtaj.info sitesinden alınmıştır

 

Klitoris estetiği ameliyatı sonrası nelerde dikkat etmek gerekir?

Klitoris ameliyatı sonrası ilk gece, genellikle hafif bir ağrı veya sızı ile yanma hissi olabilir ki ertesi gün bu kaybolur veya önemli oranda azalır. Dördüncü günden itibaren herhangi bir sabun kullanmaksızın duş alabilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk iki hafta içinde adet kanaması olursa tampon yerine hijyenik ped kullanmanılması gerekecektir. Yine ilk bir aylık süre içinde cinsel ilişki, bisiklet sürme, koşma gibi aktivitelerden uzak durulması tavsiye edilir..

Klitoris estetiği fiyatları ücreti nedir?

Klitoris estetiği ücreti , fiyatları bu ameliyatı yapan hekimin fiyat politikasına göre değişkenlik göstermekle birlikte klitoris düzeltme ameliyatının lokal veya genel anestezi ile yapılıp yapılmadığı da belirleyici olmaktadır.

...