Hergün  12.00 - 20.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Geri boşalma ve boşalama sorunu

Erken boşalma dışındaki diğer ejekülasyon sorunları nadir görülen problemlerdir. Bunlardan boşalama sorunu ve özellikle prostat ameliyatı sonrası görülen geri boşalma sorunu bazen erkeklerde psikoloji sorunlara neden olabilmektedir

Erkekte Boşalamama , Sperm Gelmemesi

Erkekte ejekülasyon, boşalma sırasında sperm gelmemesi durumudur. Bazen omurilik zedelenmelerine sahip erkekler ve ayrıca prostatları ameliyatla alınmış olan erkekler (radikal prostatektomi) bu konudan şikayetçidirler. Şikayet çok şiddetli ise bir üroloji uzmanı ile görüşülmesi ve bilgi alıp önlem almaları gerekmektedir.

Erkekte Geri Boşalma , retrograt ejekülasyon

Geri boşalma ile meni ve  spermler penisten dışarı çıkmaz, tersine idrar torbasına geri gider. Bu durum zararsızdır, ve sıvı bir sonraki idrar boşaltımında dışarı atılır. Genellik multiple skleroz gibi sinir sisteminde tahribata yol açan bazı hastalıklar, hipertansiyon ve depresyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ya da mesane boynu yaralanmaları, genitoüriner sistemden tümör alınması ve özellikle prostat ameliyatlarından sonra idrar kesesi boynunun çıkarılması gibi bazı cerrahi girişimler neden olabilir.. Cinsel ilişkiden  bir ila iki saat kadar önce alınması gereken bazı ilaçlar erkeklerde geri boşalma konusunda yardımcı olabilmektedir. Bu hastalığın da tedavisinde ürologlar yardımcı olmaktadırlar .

Sertleşmeden  boşalma
 
Cinsel birleşme başlamadan ve peniste sertleşme olmadan ejekülasyon olmasıdır ve  erken boşalmanın bir biçimi olarak da değerlendirilebilir. Gerçek anlamda  bir orgazm olmaz. Sertleşme bozukluğu olan erkeklerin penislerinin ağız ve elle uyarılması sonucu veya sertleşme olmadan vajinaya sürtünme ile meydana gelen bir boşalmadır.

...